Blog Başlık

 • Şubat 11, 2019

   Soğuk havalarda bağışıklık sistemi güçlendirilerek hastalıklara karşı etkili bir korunma sağlanabilir. Güçlü bir savunma mekanizmasının kurulabilmesi için; dengeli ve yeterli beslenmeye gereken özenin gösterilmesi önemlidir. 

  seçen, kefir, kefirin faydaları
 • Ocak 28, 2019

  Sağlık üzerindeki mucizevi etkilerinin daha çok anlaşılmasıyla popüler bir gıda olarak anılan kefir; bağışıklık sisteminin güçlendirir ve sindirimi de kolaylaştırır. Şimdi, hep birlikte kış aylarında neden kefir tüketmemiz gerektiğine göz atalım.

  seçen, kefir, kefirin faydaları
 • Aralık 04, 2018

  Kökeni Kafkaslara dayanan ve son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz kefir, Türkler tarafından sütten üretilmiş sağlıklı bir içecektir. Karnabahara benzeyen kefir taneleri; sütün içinde bulunan laktik asidin etil alkolle fermantasyona girmesi sonucunda ortaya çıkar. Bağışıklık sisteminin yanı sıra kanserden korumadan sindirim sistemi sorunlarına, kan şekerinin dengelenmesinden kemiklerin güçlenmesine kadar pek çok derde deva olan besin, zengin içeriği sayesinde sağlıklı içecekler listesinin başında sayılabilir.

  Kefirin Yararları, Kefir Nedir, Kefir ve Bağışıklık Sistemi
 • Eylül 20, 2018

  Sağlığın anahtarı olarak bilinen kefir, günlük kalsiyum ihtiyacının % 20’sini karşılar. Bununla beraber biyotin, B12 vitamini, fosfor ve protein sağlar. İçeriğinde probiyotik olan kefirin sindirimi çok kolaydır. İnek ve keçi sütünden hazırlanan kefir içerisinde yüksek oranda D vitamini de vardır.

  Kefir Detoksu Nasıl Yapılır?
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR