Seçen Çiftliği 2010 yılında İnsanlara doğru beslenmenin yollarını göstermek ve doğru beslenmeyi sağlayacak gıdaları tüketicilere ulaştırmak amacı ile hizmete başlamıştır. Bu yola çıkmamıza neden olan en önemli faktör kefirin insan sağlığında ki önemini farketmemiz olmuştur. Seçen Çiftliği kendi çiftliğinden ve kontrollü olarak elde ettiği diğer keçi çiftliklerinin sütleri ile ürettiği çeşitli ürünleri insan sağlına uygun bir şekilde sunmaya devam etmektedir.

Doğal kefir mayası ve geleneksel yöntemlerle ticari olarak kefir üreten, Türkiye’de ilk, dünyada ise sayılı markalardan biridir.

Seçen Keçi Çiftliği, 2010 yılında Bursa’nın Mudanya ilçesinde yer alan Çepni Köyü’nün, rakımı 575 olan Kozanbayırı Mevkii’nde kurulmuştur.
Toplam 50 dönüm arazi üzerinde kurulu, etrafı orman bitkileriyle çevrili olan çiftliğimizde keçilerimiz kış mevsiminin yağmurlu ve karlı günleri hariç ilkbahar, yaz ve sonbaharda meraya çıkarak kekik, kızılcık, meşe, çam, ardıç, pıynar ve muşbudak gibi doğal orman bitkileriyle ve otlarıyla beslenmektedirler.
Bunun yanı sıra çevredeki 200 dönüm tarım arazisinde kendi gübrelerimizden korunga, yulaf ve arpa yetiştirerek, kış ve ara öğünlerimizi bunlardan karşılamaktayız.
Avrupa Birliği Onaylı Çiftliğimizde şu anda sayıları 300’ü bulmuş sağmal Saanen cinsi keçilerimizin ırkı, her yıl veteriner hekim ve teknikerler rehberliğinde iyileştirilmektedir. Ayrıca düzenli yapılan tetkiklerle çiftliğimiz "Hastalıktan ARİ İşletmeler" arasında yer almaktadır.
Çiftliğimizde 365 gün sağım yapılmaktadır. Keçilerimizin sütleri otomatik sağım ünitelerinde el değmeden hijyenik bir şekilde sağılmaktadır.
%100 keçi sütünden üretilmiş pastörize keçi sütü, keçi kefiri, keçi yoğurdu ve keçi peynirlerimizi, gönül rahatlığı ile daha uzun, sağlıklı ve güzel bir yaşam için tüketebilirsiniz.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR