Seçen Çiftliği Kefirin Farkı
Türkiye’de İlk ve Tek Geleneksel Kefir
Seçen Çiftliği, Türkiye’de geleneksel yöntemlerle üretim yapan tek firmadır. Geleneksel kefir üretiminde kefir danesi dediğimiz daneler kullanılır. Seçen Çiftliği kefirin tadı geleneksel üretim dediğimiz bu yöntemden gelmektedir. Bu nedenle Seçen Çiftliği kefirin tadı piyasada bulunan diğer kefirlerden farklıdır. Geleneksel üretim olarak tanımladığımız Seçen Çiftliği üretim şeklinde, kefir üretimi sırasında kefirin mayalama işlemi ve bekleme süresinde kefire kesinlikle metal teması olmaz. Seçen Çiftliği kefirin Geleneksel yöntemlerle üretilmiş olması, Seçen Çiftliği kefir’ e lezzetinden doğallığına, orijinalliğinden faydalarına kadar birçok özellik katar. Sağlıklı bir yaşam için gereken tüm vitamin ve mineralleri bulunduran Seçen Çiftliği Kefir, tamamen geleneksel yöntemlerle ve Seçen Çiftliği’nın kendi çiftliğinde özgürce beslenen keçi ya da ineklerin doğal sütlerinden üretilir.

İçeriğinde sadece tamamen doğal keçi ya da inek sütü ve geleneksel kefir mayası bulunur. Ekşimsi tadıyla lezzeti tamamen kendine özgüdür. Seçen Çiftliği kefirinizin kapağının açılmış olması ya da kapalı olması arasında herhangi bir fark yoktur. Bu süre içinde kefiriniz kapalı da olsa açık da olsa ekşiyecektir. Seçen Çiftliği kefirinizde ekşime olması vb. gibi durumların gözlenmesinin sebebi üretim aşamasında herhangi bir katkı, bunu durdurucu bir madde kullanılmamasındır. Kefirin ekşimesi olgunlaşması anlamına gelir. Ekşimiş olan Seçen Çiftliği kefirin içindeki faydalı bakteri sayısı artmış demektir. Bozulmuş olduğu düşünülmemelidir. Seçen Çiftliği kefirin bekleme süresi içerisinde şişeleriniz bir süre sonra şişmeye başlayabilir ve şişeyi açtığınızda hafif bir gaz çıkışı yaşanabilir. Bu durum şişenin içerisinde bu süre içinde karbondioksit birikmesindendir.

Katkısız, taze kefir
İdeal kefiri elde edebilmek için kullanılan kefir tanesinin nereden geldiği, kökeninin nereye dayandığı, kefir tanesinin nasıl saklandığı, sütün nereden geldiği, kefir üretimi için uygun ortamın olup olmadığı çok önemlidir. Kefirin niteliğini, kefir tanelerinin kökeni saklanma koşulları ve sütün sağlıklı olup olmaması belirler.

Seçen Çiftliği olarak gerçek kefiri üretiğimizin garantisini, kullandığımız orijinal kefir mayalarından ve çiftliklerimizde bizzat kendimizin yetiştirdiği, içtiği sudan yedikleri besinlere kadar kontrolümüzde olan keçilerimizden ve ineklerimizden elde ettiğimiz sütlerin kalitesine güvenerek verebiliyoruz.

Seçen Çiftliği Kefir evde yapılmış gibi!
Seçen Çiftliği’nin kefirleri tamamen sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üretilir. Aynı evinizde yapabileceğiniz kefir gibi, doğal, taze ve orijinaldir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR