Seçen Çiftliği


Seçen Keçi Çiftliği, 2011 yılında Bursa’nın Mudanya ilçesinde yer alan Çepni Köyü’nün, rakımı 675 olan Kozanbayırı Mevkii’nde kurulmuştur. Seçen Çiftliği, doğal kefir mayası ve geleneksel yöntemlerle ticari olarak kefir üreten, Türkiye’de ilk, dünyada ise sayılı markalardan biridir.

Toplam 50 dönüm arazi üzerinde kurulu, etrafı orman bitkileriyle çevrili olan çiftliğimizde keçilerimiz kış mevsimi hariç ilkbahar, yaz ve sonbaharda meraya çıkarak kekik, kızılcık, meşe, çam, ardıç, pıynar ve muşbudak gibi doğal orman bitkileriyle beslenmektedirler.

Bunun yanı sıra çevredeki 200 dönüm tarım arazisinde kendi gübrelerimizden korunga, yulaf ve fi yetiştirerek, kış ve ara öğünlerimizi bunlardan karşılamaktayız.

Şu anda sayıları 550’yi bulmuş sağmal Saanen cinsi keçilerimizin ırkı, her yıl ünlü veteriner hekimler ve profesör hocalar rehberliğinde iyileştirilmektedir.

Çiftliğimizde 365 gün sağım yapılmakla beraber, yeni doğmuş yavruların yaklaşık ilk 2 buçuk aylarını annelerinin yanında geçirmeleri sağlanır. Keçilerimizin sütleri Avrupa’nın seçkin markalarının otomatik sağım ünitelerinde sağılmaktadır.

Seçen Keçi Çiftliğimiz’den, %100 keçi sütünden sağlıklı, lezzetli ve katıksız tatlar üretmesine imkan veren süt ve kefir temin edilmektedir.

Seçen Keçi Çiftliğimiz’den gelen, tamamen doğal keçi sütüyle üretilmiş kefirimizi gönül rahatlığı ile daha uzun, sağlıklı ve güzel bir yaşam için tüketebilirsiniz.cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR